Výrobné družstvo KNK NAKO vzniklo v roku 2013, keď po rozčlenení výrobného družstva KNK, pôvodne najväčšieho výrobcu nábytkového kovania na Slovensku, nadviazalo na jeho výrobné aktivity.

Výrobné družstvo KNK bolo silným partnerom v danej oblasti s významným postavením nielen na domácom, ale i zahraničnom trhu, pričom jeho úspešná pôsobnosť siaha do roku 1993. Tak ako pôvodné družstvo KNK, tak aj výrobné družstvo KNK NAKO pokračuje vo výrobnej tradícii v.d.i. ROZKVET a dávnejšie v.d. SLUŽBA, ktoré bolo založené ešte v roku 1956.

Zachovala sa nielen tradícia výrobnej činnosti a sortimentu, ale i tradícia zamestnávať ľudí so zníženou pracovnou schopnosťou. V tejto tradícii pokračuje KNK NAKO dodnes a vo svojej chránenej dielni a chránených pracoviskách vytvára pracovné príležitosti pre 12 ZŤP zamestnancov.

Rokmi overená tradícia výroby a technologických procesov, ktoré KNK NAKO postupne zlepšuje, skvalitňuje a modernizuje umožňuje neustále zlepšovanie kvalitatívnych znakov výrobkov a rozširovanie ich uplatnenia na nových trhoch.